تبلیغات

گردش کار جشنواره و تسهیلات برگزیدگانگردش کار جشنواره به شرح زیر می باشد :

6-1-  از آذرماه هر سال فراخوان جشنواره توسط دبیرخانه ستادی جشنواره از طریق سازمان و ادارات آموزش و پرورش استانهای و مناطق و نواحی برای اطلاع متقاضیان اعلام می گردد .

 

6-2-  متقاضیان شرکت در جشنواره ضروری است پرسشنامه حضور در جشنواره جوان خوارزمی را از ادارات آموزش و پرورش در استانهای سراسر کشور یا مراکز آموزشی محل تحصیل دریافت و تکمیل نموده و تا پایان مهلت تعیین شده همراه با اسناد و مدارک لازم ارائه دهند .

تبصره : مهلت شرکت برای متقاضیان در جشنواره برحسب شرایط و عملکرد استان در کمیته اجرایی جشنواره جوان خوارزمی استان تعیین می گردد .

 

6-3-  دبیرخانه جشنواره در استانها پس از دریافت طرح ها و انجام مراحل داوری استانی و انتخاب طرح های برگزیده استانی برحسب سهمیه تعیین شده  نسبت به تشکیل پرونده مربوط اقدام می نمایند و طرح ها را از نظر تخصصی تفکیک و پس از ثبت در رایانه و شماره گذاری برای بررسی و ارزیابی مرحله کشوری به دبیرخانه ستادی جشنواره ارسال می کنند .

6-4-  دبیرخانه ستادی جشنواره پس از سازماندهی لازم  طرح ها ، طرح های شرکت کننده را برحسب زمینه علمی به گروههای تخصصی داوری تحویل می دهند .

6-5-  گروههای تخصصی پس از تکمیل اطلاعات و انجام بررسی های لازم نسبت به تکمیل برگهای ارزشیابی ، بازدید و شناسه علمی طرح ها اقدام می نمایند و آنها را به دبیرخانه ستادی عودت می دهند.

6-6-  دبیرخانه ستادی پس از دریافت نتایج بررسی  گروههای تخصصی ، با نظارت دبیر جشنواره اقدام به تهیه فهرست طرح های منتخب می نماید و همراه با پرونده و گزارشهای مربوط ،آن را به هیئت داوران ارائه می دهد.

6-7-  هیئت داوران طرح های منتخب را مورد بررسی قرار داده و از میان آنها برگزیدگان نهایی را در رتبه های اول تا سوم انتخاب می نماید .

6-8-  مراسم جشنواره در هفته پژوهش و با حضور معاون اول ریاست جمهوری، وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری ، وزیر آموزش و پرورش و سایر مهمانان برگزار خواهد شد . در این مراسم برگزیدگان نهایی معرفی و جوایز ، تندیس و تقدیرنامه های آنها اهدا می شود . 

6-9-   برگزیدگان كشوری از تسهیلات ورود به مراكز آموزش عالی (در رشته مرتبط با طرح) به شرح زیر بهره‌مند خواهند شد:

الف - ورود به دانشگاه با شركت در آزمون سراسری و كسب حد نصاب علمی  برابر 85%  تا 98% (با توجه به رتبه و درصد مشارکت) نمره گزینش آزاد در رشته مورد تقاضا.

ب -  ورود بدون كنكور به دانشگاهها و یا مؤسسات و مراكز آموزش عالی درصورت اخذ پذیرش از دانشگاه و یا مؤسسه آموزش عالی مربوط.

 

* تذکر مهم :

با عنایت به اینکه جشنواره جوان خوارزمی ، عرصه رقابت علمی و پژوهشی بین پژوهشگران ، مبتکران و مخترعان جوان کشور است، لذا انتخاب جشنواره به جای کنکور سراسری برای ورود به دانشگاه ، گزینه مناسبی نمی باشد، درنتیجه به دانش آموزان و دانشجویان تأکید گردد که از انتخاب جشنواره به جای کنکور سراسری برای ورود به دانشگاه خودداری نمایند .
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: یکشنبه 26 مهر 1394 01:04 ب.ظ